INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANŢA

VIDEO Habib Habibou face senzație în Franța » Fostul atacant al celor de la FCSB a marcat o "dublă" și își conduce echipa spre atingerea obiectivului

Articol de GSP - Publicat marti, 11 aprilie 2017 11:20

Habib Habibou a marcat două goluri(VIDEO) în victoria celor de la Lens, scor 6-3, în deplasarea de la Ajaccio.

Fostul jucător al celor de la FCSB a devenit titular incontestabil în atacul celor de la Lens. În cele 363 de minute jucate de la sosire, a reușit să marcheze 6 goluri, având o medie formidabilă de 1 gol la fiecare 60,5 minute.

Habibou a evoluat în 8 meciuri pentru FCSB, înscriind 1 gol și dând 2 pase decisive. După despărțirea de formația lui Becali, francezul a mai trecut pe la Waregem, Leeds, Gent, Rennes și Gaziantepspor.

Lens ocupă poziția secundă în Ligue 2, la un punct în spatele liderului Brest. Primele două poziții asigură promovarea directă în Ligue 1, în timp ce poziția a 3-a duce la baraj.