INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - CHELSEA

VIDEO Hazard o salvează pe Chelsea de la rușine în superamicalul cu Real Madrid » Meci cu 5 goluri!

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 iulie 2016 00:05

Real Madrid a învins-o pe Chelsea într-o partidă amicală, 3-2, fără Cristiano Ronaldo pe teren, încă accidentat după EURO.

La pauză, madrilenii aveau 3-0 pe tabelă!

Echipa condusă de Zinedine Zidane a deschis scorul în minutul 19 prin Marcelo. Brazilianul avea să majoreze diferența șapte minute mai târziu. Mariano Diaz a stabilit scorul pauzei după o pasă tot de la Marcelo.

Cu 10 minute înainte de final, Hazard a redus din handicap. Belgianul avea să mai puncteze o dată în prelungiri.

Acesta e al doilea meci amical pentru cele două în această perioadă de pregătire. În primul joc Real a pierdut cu PSG, 1-3, în timp ce trupa lui Antonio Conte a câștigat meciul cu Liverpool, 1-0.

Echipele de start:

Real Madrid: Casilla - Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo - Lucas, Casemiro, Kovacic, Asensio - Diaz, Morata

Chelsea: Begovici - Aina, Cahill, Terry, Azpilicueta - Oscar, Matici - Willian, Traore, Pedro - Loftus-Cheek

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”