CAMPIONATE    •   SUEDIA - ANGLIA 4-2

VIDEO Ibrahimovici a înscris 4 goluri în Suedia - Anglia, iar ultimul e reuşita serii: foarfecă de la 25 de metri!

Alin Buzărin

De ce s-a golit stadionul din Ploiești

foto: Reuters

Miercuri, 14 Noiembrie 2012, 23:35

Zlatan Ibrahimovici a oferit un adevărat spectacol în meciul Suedia - Anglia 4-2. Atacantul lui PSG a înscris toate cele 4 goluri ale echipei sale, ultima reuşit fiind absolut fabuloasă.

Pe o respingere greşită a portarului Hart, Ibra a înscris senzaţional din foarfecă de la o distanţă de aproximativ 25 de metri, din unghi.

Vezi AICI golul

Ibrahimovici este primul jucător din istorie care marchează 4 goluri împotriva Angliei după 915 meciuri şi 140 de ani (1872-2012).

Comentarii (33 ) Adaugă comentariu

bun1cu  •  15 Noiembrie 2012, 01:11

Postat de martinez.fzr pe 15 Noiembrie 2012, 00:05

Eu cred ca e cel mai complet atacant la ora actuala si intre primii 2 atacanti din lume alaturi de Falcao...TU cine esti ?

Eu sunt doar un simplu cititor care are drptul la o parere.Ibra daca atinge 40 de goluri intr-un sezon,deci poate sa fie el complet,numai ca Messi si Ronaldo marcheaza dublu.Asa ca nu conteaza daca esti complet sau nu..ci eficienta ta conteaza.

tytoy  •  15 Noiembrie 2012, 00:58

Postat de sorin_steaua pe 15 Noiembrie 2012, 00:32

Golul a fost unul norocos, desi asta nu inseamna ca Ibra nu e jucator fantastic.

NOROCOS? IA INCEARCA MA SI TU SI BANEL SI TANASE SI TEXEIRA SI ALEXE SI CARE OR MAI PE LA NOI ASA MAI "BUNI" POATE CASTIGATI UN RAHAT CU OCHI.

tytoy  •  15 Noiembrie 2012, 00:55

BAI FRATE , DA NUSH SA PUNE-TI SI VOI UN TITLU LA ARTICOL , GEN FENOMENAL ,SENZATIONAL , GOLUL MILENIULUI (FOTBALUL SE JOACA DE VREO 120 DE ANI) GOLUL GALAXIEI , IBRAHIMOVICI EXECUTIA TRIMESTRULUI DE AN , IDOLUL FEMEILOR DE LA AZIL , ETC DACA NU SCHIMBATI CEVA IMI STERG CONTUL LA VOI SI IMI FAC ALTUL.

kobritzzzaaa  •  15 Noiembrie 2012, 00:50

Postat de sorin_steaua pe 15 Noiembrie 2012, 00:32

Golul a fost unul norocos, desi asta nu inseamna ca Ibra nu e jucator fantastic.

Nu a avut nicio legatura cu norocul golul asta, e 100% skill, cred ca faptul ca a facut arte martiale si a fost foarte bun la asta(centura neagra la 17 ani) il ajuta enorm la executiile astea pentru ca un jucator atat de inalt si masiv cum e el nu ar putea realiza in mod normal executia asta.

behaitoarea_woody_reloaded  •  15 Noiembrie 2012, 00:49

Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Rade ciob de oala sparta dupa mine :)

sulheticul  •  15 Noiembrie 2012, 00:47

imi place campania (asta daca e una) cu "click less think more" ... Macar voi o faceti intentionat.

yahoo922  •  15 Noiembrie 2012, 00:35

Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

sa vada cat de*

magus1349  •  15 Noiembrie 2012, 00:33

Postat de cosmynh0 pe 15 Noiembrie 2012, 00:18

Domnule Cornel Dinu, ati uitat sa va semnati! :))

Comentariul noptii clar .

sorin_steaua  •  15 Noiembrie 2012, 00:32

Golul a fost unul norocos, desi asta nu inseamna ca Ibra nu e jucator fantastic.

gabriv  •  15 Noiembrie 2012, 00:31

Fenomenal tipul, balonul de aur!