INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - ATALANTA

VIDEO Icardi a bătut un record vechi de 70 de ani! Inter a demolat-o pe Atalanta, scor 7-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 17:52

Inter a câștigat fără nicio problemă meciul de pe teren propriu din etapa a 28-a din Serie A cu Atalanta, scor 7-1.

Icardi a reușit rapid o triplă în 9 minute (17, 23 p., 26), după care Banega a punctat și el de două ori (31, 34). Până la pauză oaspeții au punctat și ei o dată prin Freuler.

Icardi a depășit și recordul lui Benito Lorenzi, din octombrie 1947, care marcase un hattrick în 18 minute.

După pauză au mai înscris Gagliardini (52) și Banega, care a stabilit scorul final în minutul 68.

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Atalanta era într-o formă foarte bună în Serie A, unde avea 4 victorii și un egal din ultimele 5 partide. De partea cealaltă, Inter a venit după victoria cu 5-1 în fața lui Cagliari.

După această victorie, Inter a urcat pe locul 4, cu 54 de puncte, în timp ce Atalanta a coborât pe poziția a 6-a, cu 52 de puncte.