INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED - SOUTHAMPTON 0-1

VIDEO Înapoi în haos! Manchester United a pierdut cu Southampton, în ultimele minute

Charlie Austin, în duel cu Juan Mata, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2016 18:49

Un nou pas greșit pentru echipa lui Louis van Gaal, care părea să își fi revenit în Premier League. Manchester United a pierdut pe Old Trafford împotriva lui Southampton, scor 0-1, după un gol încasat în minutul 87.

Golul lui Charlie Austin a adus prima înfrîngere pentru United, după patru meciuri. VEZI VIDEO

Echipa lui Van Gaal avea nevoie de puncte pentru a se menține în plasa lui Tottenham, mai ales că echipa antrenată de Mauricio Pochettino s-a impus în deplasare, la Crystal Palace, scor 3-1. Fanii lui United l-au apostrofat pe olandez la finalul meciului, dar i-au aplaudat pe jucători.

Manchester United este pe locul 5 în Anglia, la 5 puncte distanță de Tottenham și 10 față de locul 1, Manchester City, care evoluează în această seară, pe terenul lui West Ham.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”