INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GIJON - BARCELONA

VIDEO Încă o victorie pentru Barcelona, încă un recital al lui Messi! A marcat golul 300 în La Liga și 10.000 în istoria catalanilor » Cifre senzaționale

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 februarie 2016 21:17

FC Barcelona a câștigat meciul din deplasare cu Sporting Gijon, scor 3-1 și continuă seria fantastică de meciuri fără înfrângere. Catalanii au deschis scorul în minutul 25 prin Lionel Messi, care a reușit al 300-lea său gol în La Liga pentru Barcelona.

VEZI VIDEO

Castro a egalat peste doar două minute pentru Gijon, însă în minutul 31 avea să fie 2-1 tot după un gol al lui Messi.

Al 2-lea gol al argentinianului a fost al 10.000-lea pentru Barcelona în toate competițiile. Golul 9000 fusese marcat tot de el, pe 6 martie 2010 într-un meci cu Almeria.

3-1 s-a făcut în minutul 67 grație reușitei lui Suarez, care ratase cu 5 minute în urmă o lovitură de la 11 metri. Barcelona este prima în La Liga, cu 60 de puncte, cu 6 peste Atletico Madrid.