INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - REAL

VIDEO Inter a învins-o pe Real Madrid după penalty-uri la International Champions Cup » Gareth Bale, gol uluitor

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 iulie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 27 iulie 2014 14:13

Inter a învins-o pe Real Madrid la loviturile de departajare, cu scorul de 3-2, într-un meci amical disputat în cadrul turneului International Champions Cup.

VEZI VIDEO GOLUL LUI BALE!

La finalul celor 90 de minute scorul a fost egal, 1-1. Golul Realului a fost marcat de Gareth Bale, care a avut o execuţie incredibilă în minutul 10. Pentru Inter a marcat Icardi, în minutul 68, din penalty.

La penalty-uri pentru Inter au înscris Vidici, Juan Jesus şi Icardi, iar Nagatomo şi M'Vila au ratat. Pentru Real au transformat Lucas şi Nachom în timp ce Isco, Illara şi Mascarell au ratat.

Echipa de start a spaniolilor:

Real: Diego López - Carvajal, Pepe, Nacho, Diego Llorente - Illarra, Medrán, Isco, Lucas Vázquez - Raúl de Tomás, Bale