INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA - MANCHESTER CITY 1-1

VIDEO Jose Mourinho a obţinut ce-a vrut: Chelsea a blocat perfect avalanşa de ocazii a lui Manchester City!

Remy a marcat pentru Chelsea, dar bucuria a fost de scurtă durată, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 31 ianuarie 2015 21:35

Chelsea şi Manchester City au remizat pe Stamford Bridge, scor 1-1. Ambele goluri au fost marcate în finalul primei reprize, în faze consecutive.

Echipa lui Jose Mourinho a punctat prima, prin Remy, în minutul 41, în timp ce City a ripostat prin David Silva, care a deviat un şut puternic expediat de Kun Aguero, în minutul 45. VIDEO AICI

Chelsea a fost presată de City, dar a reuşit să se apere perfect şi să încerce pe contraatac. Un moment emoţionant a avut loc în ultimele 10 minute, atunci cînd Frank Lampard a intrat pe teren pentru City, în aplauzele de pe Stamford Bridge.

Chelsea se menţine lider în Premier League, la 5 puncte distanţă de trupa lui Manuele Pellegrini.