INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Juventus a învins-o pe Napoli, 3-1, şi se distanţează în fruntea Serie A

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 11 ianuarie 2015 23:53

Juventus a învins-o pe Napoli, 3-1, şi s-a distanţat la trei puncte de AS Roma, care a făcut doar egal cu Lazio, 2-2.

Jucătorii lui Massimiliano Allegri au deschis scorul în minutul 29, prin Paul Pogba, care a înscris cu un şut superb din marginea careului.

Elevii lui Rafa Benitez au îeşit mai montaţi de la vestiare şi au egalat în minutul 64 prin Britos. Golurile victoriei au fost marcate de Martin Caceres, din pasa lui Andrea Pirlo, în minutul 69, şi de Arturo Vidal în minutul 94.

După acest succes, Juventus se menţine în fruntea Seriei A, cu 43 de puncte, după 18 meciuri. Napoli, a căzut pe locul 4, cu 30 de puncte.