INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOTTENHAM - WEST BROM 1-1

VIDEO La o victorie de titlu! Tottenham s-a împiedicat cu West Brom, iar Leicester are nevoie de 3 puncte în ultimele 3 etape!

Kane își vede visul cu Tottenham scăpând printre degete, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat marti, 26 aprilie 2016 00:12

Leicester are nevoie de o victorie în ultimele trei etape pentru a deveni campioană în Anglia, după ce Tottenham s-a împiedicat pe teren propriu, contra celor de la West Brom, scor 1-1.

Echipa lui Ranieri are 7 puncte avans față de Tottenham și joacă în etapa următoare pe terenul celor de la Manchester United, apoi cu Everton, acasă, și încheie sezonul în deplasarea de la Chelsea.

În cazul în care se impune în oricare dintre aceste 3 meciuri, titlul merge în premieră în vitrina micuțului club!

În meciul cu West Brom, Tottenham a deschis scorul, prin autogolul lui Dawson, în minutul 32, a avut două bare și alte câteva șanse să închidă meciul definitiv, dar nu a fructificat, iar lovitura de grație a venit în minutul 72, când același Dawson a marcat cu capul, din 6 metri! VIDEO AICI

Tottenham trebuie să câștige toate meciurile rămase în Premier League pentru a spera la titlu în continuare. Echipa lui Pochettino are în deplasare, cu Chelsea, apoi acasă cu Southampton și încheie sezonul contra lui Newcastle.