INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Lazio și-a distrus adversara din Serie A! Jucătorul care sperie FCSB a marcat astăzi de 4 ori

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 ianuarie 2018 17:54

Lazio a trecut în deplasare de Spal în etapa a 20-a din Serie A, scor 5-2, după un meci de senzație reușit de Immobile.

Scorul a fost deschis de Luis Alberto (5), însă gazdele au egalat trei minute mai târziu prin penalty-ul transformat de Antenucci.

Din minutul 19 a ieșit la rampă Ciro Immobile, care i-a adus în avantaj pe laziali. Același italian și-a mai trecut numele pe lista marcatorilor de încă trei ori (26, 41 și 51). Radu Ștefan a pasat decisiv la ultima reușită a lui Immobile. Cea de-a doua reușită a lui Spal a purtat semnătura lui Antenucci (31).

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Lazio ocupă locul 4, cu 40 de puncte din 19 meciuri, în timp ce Spal a ajuns la 20 de meciuri jucate în Serie A și are 15 puncte.

Lazio va juca în 16-imile Europa League cu FCSB. Prima manșă se va disputa pe 15 februarie, la București, iar returul se va juca pe 22 februarie.