INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AC MILAN - AS ROMA 1-4

VIDEO Lecție de fotbal! AS Roma a distrus-o pe Milan chiar pe San Siro, iar "diavolii" riscă să rateze Europa

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 mai 2017 23:53

AC Milan a înregistrat o nouă înfrângere în Serie A, fiind surclasată pe teren propriu de AS Roma, scor 1-4.

Dzeko a deschis scorul în minutul 8, după ce l-a învins pe Donnarumma printr-un șut superb de la marginea careului.

Tot bosniacul Dzeko a reușit "dubla", în minutul 28, fructificând centrarea ideală a lui Paredes.

Pasalici a redus din diferență pentru Milan în minutul 76, marcând din fața porții după centrarea lui Ocampos.

El Shaarawy și-a învins fosta echipă două minute mai târziu, după o pasă inspirată a aceluiași Dzeko.

De Rossi a închis tabela în minutul 87, marcând din penalty și majorând proporțiile scorului.

VIDEO cu golurile partidei

În urma victoriei, AS Roma a urcat pe locul doi, cu 78 de puncte și se luptă cu Napoli pentru locul secund.

Cu trei etape înainte de final, AC Milan se află pe locul șase, cu 59 de puncte și e în mare pericol să rateze din nou prezența în cupele europene.