INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO Madrilenii au serioase motive de îngrijorare pentru El Clasico! Luis Suarez a reuşit o dublă în 10 minute!

Articol de GSP - Publicat luni, 13 octombrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 13 octombrie 2014 19:37

Atacantul uruguayan Luis Suarez are voie să evolueze doar în partidele amicale pînă pe 24 octombrie, cînd îi expiră suspendarea, dar chiar şi aşa arată că este în formă, înscriind atît pentru echipa a doua a Barcelonei, cît şi pentru Uruguay.
Luis Suarez a evoluat 80 de minute în victoria Uruguayului în faţa naţionalei
Omanului, scor 3-0, într-o partidă amicală. Atacantul a marcat o dublă în minutele 57 şi 67, fiind din nou decisiv pentru sud-americani.

Suarez a evoluat şi pe 10 octombrie într-un amical între Arabia Saudită şi Uruguay şi a contribuit decisiv la autogolul marcat de Fallatah.

Atacantul este în continuare suspendat după ce l-a muşcat pe Chiellini în timpul meciului Italia-Uruguay, de la Campionatul Mondial din Brazilia. Suspendarea de patru luni a lui Suarez se va sfîrşi pe 24 octombrie, cu o zi înainte de meciul Real Madrid - Barcelona.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”