INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Matt Phillips a reuşit golul sezonului în Premier League! Superexecuţie de la 40 de metri

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 14 martie 2015 16:45

Crystal Palace a cîştigat meciul de pe teren propriu, scor 3-1, contra celor de la QPR, şi se află pe locul 12 în Premier League.

Scorul final a fost stabilit de mijlocaşul lui QPR, Matt Phillips, în minutul 83, printr-o superexecuţie.

Phillips a înscris cu un şut de la 40 de metri, care l-a surprins pe Speroni, portarul celor de la Crystal Palace.

Înainte de a intra în poartă, mingea trimisă de mijlocaş a lovit bara transversală, dar portarul advers nu a avut nici o reacţie.