INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATUL MEXICULUI

VIDEO Meci excelent făcut de Ronaldinho în Mexic » Gol şi pasă de gol pentru starul brazilian

Articol de GSP - Publicat marti, 23 septembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 23 septembrie 2014 15:04

Ronaldinho a marcat primul gol pentru Queretaro şi a contribuit la victoria împotriva lui Chivas Guadalajara, scor 4-1.

Jucătorul brazilian şi-a luat revanşa în faţa fanilor mexicani după ce etapa trecută ratase un penalty. Superstarul sud-american a deschis scorul în minutul 6 tot dintr-o lovitură de pedeapsă.

Ronaldinho şi-a continuat prestaţia excelentă şi în repriza a doua. Fostul cîştigător al Balonului de Aur a oferit o pasă de gol perfectă pentru Camilo Sanvezzo, care a dus scorul la 2-0.

Ronaldinho s-a transferat în această vară la Queretaro de la echipa braziliană Atletico Mineiro.