INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Meci nebun cu 7 goluri în Premier League! Bournemouth a intrerupt seria de 15 meciuri fără înfrângere pentru echipa lui Klopp

Articol de Tibi DemeterJURNALISPORT - Publicat duminica, 04 decembrie 2016 22:53

Partida dintre Bournemouth şi Liverpool a oferit un spectacol memorabil. Gazdele s-au impus cu 4-3, la capătul unui meci în care formaţia antrenată de Jurgen Klopp a condus cu 2-0 şi 3-1.

Pe Vitality Stadium, jucătorii pregătiţi de Jurgen Klopp au început perfect meciul, iar după 22 de minute, "cormoranii" aveau un avans de două goluri prin reuşitele lui Sadio Mane (min 20) şi Divock Origi (min 22).

La 10 minute de la startul reprizei secunde, Callum Wilson a transformat în gol o lovitură de la 11 metri şi oferea tonul revenirii.

Deşi Emre Can a majorat ecartul oaspeţilor din nou, în minutul 64, micuţa echipă a revenit din nou în meci.
Ryan Fraser şi Steve Cook au adus egalarea cu două goluri în două minute care aveau ca tabela de marcaj să arate un 3-3 extrem de spectaculos cu 12 minute înainte de finalul partidei.

Lovitura decisivă a venit în minutul 90+3, Nathan Ake a reluat în poartă o minge respinsă în faţă Karius şi a declanşat nebunia pe micuţa arenă britanică.

În urma înfrângeri din această după-amiază, Liverpool îşi încheie seria de 15 partide fără vreun eşec şi se îndepărtează la patru puncte Chelsea, liderul la zi în Premier League.
Cu punctele obţinute astăzi Bournemouth urcă pe zece cu 18 puncte şi este departe de zona fierbinte a clasamentului.