INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Milan, victorie chinuită cu ultima clasată! Moment controversat la penalty-ul ratat de Niang

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 decembrie 2016 15:31

AC Milan a fost aproape de a face un pas  greșit pe teren propriu cu modesta Crotone. Formația  din Milano a câștigat în cele din urmă, scor 2-1.

VIDEO

Falcinelli a deschis scorul în minutul 26 cu un șut din apropiere din pasa lui Rohden. Acesta a fost faultat în careu, dar arbitrul a lăsat bine jocul să continue.

Pasalici a egalat cu o lovitură de cap din careul mic. În minutul 53 Milan putea trece în avantaj, însă Niang a irosit un penalty.

Faza a fost precedată de un moment controversat. Lapadula și Niang s-au certat pentru a executa acel penalty. Al doilea a avut câștig de cauză, însă a ratat.

Lapadula a ieșit până la urmă la rampă. A înscris cu un șut pe jos de la 11 metri în minutul 86.

AC Milan este pe locul 2, cu 32 de puncte, la 4 lungimi în spatele liderului Juventus. Crotone e ultima, cu doar 6 puncte.