INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LEVANTE - REAL MADRID 2-3

VIDEO Morata şi Ronaldo i-au salvat pe madrileni » Victorie dramatică pentru Real cu Levante, scor 3-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 octombrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 05 octombrie 2013 23:11

Real Madrid a obţinut o victorie cu peripeţii la Levante, scor 3-2.

Vezi AICI rezumatul

După 0-0 la pauză, gazdele au deschis scorul surprinzător, prin Diawara (57). Ramos a egalat 4 minute mai tîrziu, după un corner al madrilenilor.

Finalul a fost cu adevărat dramatic. Levante a părut aproape de o mare lovitură. El Zhar a reuşit o fază superbă şi şi-a adus echipa în avantaj (86). Real a obţinut victoria în prelungiri. Mai întîi Morata a egalat cu un şut plasat din careu, iar Ronaldo a rezolvat meciul în al patrulea minut de prelungiri: l-a executat pe Navas cu un şut la colţul lung.

Echipele de start:
Levante: Keylor Navas - Pedro López, David Navarro, Héctor Rodas, Juanfran - Simao Mate, Diop - Xumetra, Ivanschitz, Rubén García - Babá

Real Madrid: Diego López - Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Coentrao - Khedira, Modric - Di María, Isco, C. Ronaldo - Benzema