INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

VIDEO Nebunie de gol reușit de Ibrahimovici la debutul la Manchester United!

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 iulie 2016 21:06

Zlatan Ibrahimovici a debutat la Manchester United în meciul amical cu turcii de la Galatasaray și a reușit un gol fantastic.

Suedezul n-a avut nevoie decât de 4 minute pentru a-și arăta clasa. Atacantul de 34 de ani a marcat cu o semifoarfecă superbă din interiorul careului și a deschis scorul.

În cele din urmă Manchester s-a impus cu 5-2. Golurile turcilor au fost marcate de Gumus (22) și Bruma (40). De partea cealaltă, Rooney și-a trecut numele pe lista marcatorilor de două ori, prima dată în minutul 55, iar trei minute mai târziu a mai înscris o dată din penalty. Fellaini a marcat și el în minutul 62, iar scorul final a fost stabilit de Mata, în minutul 74.