INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SALERNITANA - BENEVENTO 2-1

VIDEO Nebunie în liga a treia din Italia » Atmosferă incendiară cu peste 9.000 de suporteri şi o revenire de senzaţie în prelungiri

Articol de GSP - Publicat marti, 04 martie 2014 00:00 / Actualizat marti, 04 martie 2014 12:25

Meci senzaţional în liga a treia din Italia! La partida dintre Salernitana şi Benevento, scor 2-1, au venit peste 9.000 de suporteri, printre care se numărau şi 600 de ultraşi ai oaspeţilor.

Benevento a deschis scorul prin Negro în minutul 15, însă soarta partidei s-a schimbat radical în ultimele 10 minute. Som (83) şi Baiocco (89) au văzut "roşu" direct, iar Salernitana a reuşit să dea lovitura pe final.

Împinsă de la spate de un public frenetic, echipa gazdă a punctat în minutul 90 şi 91 prin Vagenin şi Mendicino, bifînd 3 puncte care s-ar putea dovedi decisive pentru calificarea în play-off-ul pentru promovarea în Serie B.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”