INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA U21 - SCOȚIA U21 3-1

VIDEO Noua stea a englezilor! Gol senzațional marcat de Anglia U21 în partida cu reprezentativa Scoției

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 octombrie 2017 09:39

Anglia a câștigat partida de pe teren propriu, cu Scoția, scor 3-1, în preliminariile pentru Campionatul European U21.

Englezii au reușit un gol senzațional prin Josh Onomah, mijlocașul împrumutat la Aston Villa de la Tottenham, care a deschis scorul în minutul 14.

Acesta a preluat pe piept la 25 de metri și a trimis superb cu șiretul peste portarul advers.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

După pauză, Abraham a majorat scorul din penalty. În minutul 78, Cadden a înscris pentru Scoția, dar scorul final a fost stabilit de Solanke un minut mai târziu.

Anglia e lider în grupă cu 7 puncte după 3 meciuri, în timp ce Scoția e pe poziția a 4-a, cu 3 puncte.