INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

VIDEO Prima înfrângere din istoria clublui pe noua arenă » Atletico Madrid mai poate rata un obiectiv

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 ianuarie 2018 22:44

Atletico Madrid a pierdut manșa tur a sferturilor Cupei Spaniei, scor 1-2, contra Sevillei, fiind prima înfrângere suferită într-o competiție internă pe noua arenă, Wanda Metropolitano.

Diego Costa a deschis scorul pentru formația lui Diego Simeone, în minutul 73 al partidei. Oaspeții au reacționat prompt, iar presiunea a dat roade în minutul 80, când Moya a deviat decisiv în propria poartă mingea trimisă de Navas. Correa a închis tabela în minutul 88, iar Atletico Madrid e tot mai aproape să rateze încă un obiectiv (vezi VIDEO).

La 9 puncte în spatele liderului din La Liga, Barcelona, și eliminați din Liga Campionilor, cea mai ușoară țintă părea Cupa. Madrilenii trebuie să întoarcă rezultatul, marți, 23 ianuarie, pe "Ramon Sanchez Pizjuan".

Wanda Metropolitano a fost inaugurat pe 16 septembrie 2017, într-un meci din La Liga 2017-18 între Atletico Madrid și Malaga, scor 1-0.