INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

VIDEO PSG a scos cu greu o remiză pe terenul lui St. Etienne, după un autogol al gazdelor în prelungirile meciului

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 aprilie 2018 23:22

PSG n-a reușit să câștige meciul de la Saint-Etienne și abia a reușit să obțină un punct după un autogol în prelungiri, scor 1-1.

Remy Cabella a deschis scorul pentru St. Etienne în minutul 17, iar același jucător a ratat o lovitură de pedeapsă în minutul 31. Cu 4 minute înainte de finalul primei reprize, Kimpembe de la PSG a fost eliminat după două cartonașe galbene.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Fără Neymar, accidentat, dar cu Mbappe, Di Maria și Pastore în atac, PSG abia a reușit să egaleze în prelungirile meciului după un autogol al lui Debuchy.

PSG e lider în Franța, cu 84 de puncte după 32 de etape, urmată de Monaco, cu 67 de puncte și un meci mai puțin. St. Etienne e abia a 9-a, cu 43 de puncte.