INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

VIDEO PSG s-a dezlănțuit în campionat după eliminarea din Ligă » Scor-fluviu în meciul cu ultima clasată

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 martie 2018 21:19

PSG a trecut rapid peste eliminarea suferită în Liga Campionilor în fața lui Real Madrid și s-a impus categoric în meciul din Ligue 1 cu "lanterna roșie" Metz.

Fără Neymar, care nu va mai juca în acest sezon, fiind accidentat, PSG a deschis scorul prin Meunier, în minutul 5, fundașul marcând printr-un șut plasat din interiorul careului.

Avantajul a fost majorat de Nkunku, care a înscris de două ori, în minutele 20 și 28.

Starul Kylian Mbappe a dus scorul la 4-0 în prelungirile primei reprize, finalizând elegant pasa venită de la Verratti.

Thiago Silva a închis tabela în minutul 82, marcând cu capul în urma unui corner.

VIDEO cu golurile partidei

Parizienii sunt lideri autoritari în Ligue 1, iar câștigarea titlului pare o formaliate pentru echipa lui Unai Emery. PSG are 77 de puncte, la 14 distanță de ocupanta locului 2, Monaco.