INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FUENLABRADA - REAL MADRID 0-2

VIDEO Real Madrid are un avantaj important după meciul tur cu Fuenlabrada » Ambele goluri au venit din penalty

Articol de GSP - Publicat joi, 26 octombrie 2017 23:58

Real Madrid a învins joi seara în turul optimilor de finală ale Cupei Spaniei, pe terenul lui Fuenlabrada (Liga 3-a), scor 2-0.

Madrilenii s-au impus cu 2-0 într-un meci în care ambele goluri au venit din penalty; Asensio a deschis scorul în minutul 63, Lucas Vazquez închizând tabela, tot din penalty, în minutul 80 (VIDEO).

Tehnicianul Zinedine Zidane a lăsat aproape toate vedetele acasă, folosind în meciul cu Fuenlabrada, disputat pe stadionul "Fernando Torres", o echipă formată cu precădere din jucători tineri.

Returul de pe "Bernabeu" va fi pe 29 noiembrie.

Real Madrid: Casilla - Achraf, Vallejo, Nacho, Theo - Lucas, Ceballos, Llorente, Tejero - Mayoral, Asensio
Rezerve: Moha, Quezada, Hernando, Cristo, Feuillassier
Antrenor: Zinedine Zidane