INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Record incredibil reușit de un atacant din Italia: un gol la două șuturi!

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2016 20:25

După reușita din meciul de aseară, cu Sampdoria (1-0), atacantul columbian al celor de la AC Milan, Carlos Bacca, a stabilit un record pentru Serie A: 22 de goluri din 44 de șuturi pe poartă.

Chiar dacă Bacca nu a fost introdus de Vincenzo Montella din primul minut în partida de pe Stadio Luigi Ferraris, columbianul câștigător de Europa League cu FC Sevilla a fost introdus în a doua repriză și a marcat golul care le-a adus trei puncte milanezilor. VIDEO aici

Atacantul în vârstă de 30 de ani este golgeterul lui AC Milan în actualul sezon de Serie cu patru goluri în primele patru etape.

18 goluri a marcat în sezonul trecut de Serie A Bacca, vârf pentru care AC Milan a plătit 30 de milioane vara trecută pentru a îl transfera de la Sevilla