INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATLETICO MADRID - REAL MADRID 0-0

VIDEO Remiză încinsă între Atletico și Real, 0-0 » Campioana Europei a sărit la gâtul arbitrilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 23:30

Atletico Madrid a remizat pe teren propriu, 0-0, în partida disputată împotriva lui Real Madrid, în etapa a 12-a din Spania.

În ciuda rezultatului, meciul a fost marcat de mai multe decizii contestate luate de centralul Fernández Borbalán, acuzat că ar fi privat echipa antrenată de Zinedine Zidane de două lovituri de la 11 metri.

Prima fază l-a avut în prim-plan pe Sergio Ramos și s-a petrecut în minutul 38, când fundașul a încercat să reia spre poartă o minge primită de la Casemiro, însă a fost lovit cu gheata în figură de Lucas.

Centralul a lăsat jocul să continue, deși mai apoi Ramos a avut nevoie de îngrijiri medicale, iar în partea a doua a meciului a fost schimbat.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei

Cea de-a doua fază a avut loc în minutul 58, când oaspeții au acuzat un henț al lui Juanfran, pentru ca în minutul 83 Borbalán să le mai refuze o lovitură de la 11 metri celor de la Real, când Godin a lovit balonul cu mâna în careu.

Cele două formații rămân la egalitate de puncte, pe locurile trei și patru în La Liga, la trei puncte în spatele Valenciei, care are un meci mai puțin disputat, și la 10 în urma Barcelonei.

Atletico Madrid - Real Madrid 0-0

Atletico Madrid: Oblak - Juanfran, Godin, Savici, Lucas - Saul, Thomas, Gabi, Koke - Correa, Griezmann
Rezerve: Moya - Filipe Luis, Gimenez, Carrasco, Gaitan, Torres, Gameiro
Antrenor: Diego Simeone

Real Madrid: Casilla - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modrici, Casemiro, Kroos - Benzema, Isco, Ronaldo
Rezerve: Moha - Nacho, Theo, Lucas, Asensio, Mayoral, Ceballos
Antrenor: Zinedine Zidane

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”