INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Reușita weekend-ului! Supergol marcat de Torres în Atletico Madrid - Celta

Articol de GSP - Publicat luni, 13 februarie 2017 10:21

Atletico Madrid a trecut cu greu de Celta Vigo, 3-2, la capătul unui meci extrem de spectaculos.

Celta a deschis scorul în minutul 5, prin Cabral, iar Torres a egalat în minutul 11 cu o superexecuție. Atacantul a înscris cu un un o foarfecă pe spate, de la 13 metri.

Vezi AICI video

Ulterior, Torres a ratat un penalty, în minutul 30. Finalul a fost incendiar. Guidetti a marcat în minutul 78, dar Carrasco și Griezmann au întors scorul în minutele 86 și 88.

Elevii lui Diego Simeone sunt pe 4, cu 42 de puncte în 22 de etape, iar Celta este pe locul 10, cu 30 de puncte.