INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Rezultatele zilei în Serie A! Record pentru Juventus + gol fabulos în Milan - Frosinone 3-3

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 mai 2016 18:06

Juventus a câștigat partida împotriva lui Carpi și a bătut un record vechi de aproape 30 de ani.

VEZI VIDEO

După succesul cu 2-0 a devenit prima echipă din 1987 și până în prezent care n-a luat gol timp de 10 meciuri consecutive pe teren propriu. Empoli fusese echipa care reușise acest lucru înainte.

Deși era deja campioană, Juve a forțat și a deschis scorul pe finalul primei reprize prin Hernanes. În minutul 80 Simone Zaza a înscris pentru 2-0.

Juventus n-a mai pierdut în campionat din octombrie 2015. De atunci a pierdut doar două puncte, după un egal cu Bologna.

Remiză dramatică pentru AC Milan

Echipa lui Brocchi a scos doar un egal în meciul de pe teren propriu cu Frosinone, scor 3-3. Paganini a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 2.

VEZI VIDEO

La pauză avea să fie 2-0 după ce Kragl a marcat. Balotelli a irosit un penalty în minutul 48 pentru ca peste doar două minute Bacca să reducă din diferență.

La doar 4 minute de la acest gol Frosinone a refăcut diferența de două goluri după ce Dionisi a marcat. Antonelli, cu o foarfecă de generic (74), și Jeremy Menez (90+2 din penalty) au stabilit scorul final.

AC Milan ajunge la 54 de puncte după 36 demeciuri. Frosinone are 31 și e aproape retrogradată, fiind la 4 lungimi de Palermo.