INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BĂTAIE

VIDEO Scene incredibile! Un fost jucător al lui Chelsea a provocat o bătaie generală

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 iunie 2017 18:19

Meciul dintre Guangzhou R&F și Shanghai, scor 1-1, era o partidă liniștită până în prelungirile primei reprize când s-a creat un imens scandal.

Oscar (25 de ani), fostul jucător al lui Chelsea, a fost cel care a provocat scandalul și i-a enervat pe cei de la Guangzhou. Chinezii au ripostat imediat și de acolo a ieșit o bătaie generală.

Din ambele tabere a fost eliminat câte un jucător. De la Guangzhou a plecat la cabine Li Tixiang, iar de la oaspeți Fu Huan.