INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA

VIDEO Scor fluviu la Copa America cu toate vedetele în teren » La pauză era 2-0, dar repriza a doua a fost una nebună

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 iunie 2016 08:56

Chile s-a calificat în semifinalele Copei America după ce a zdrobit naționala Mexicului cu 7-0, deși aceasta din urmă a beneficiat de aportul tuturor vedetelor.

La pauză a fost 2-0 după golurile lui Puch și Vargas, însă odată cu startul reprizei secunde s-au dezlănțuit și chilienii. Mai întâi Alexis Sanchez, în minutul 49, apoi Varga cu o triplă în minutele 52, 57 și 74, iar rezultatul final a fost stabilit de Puch cu trei minute înainte de final. VIDEO

În celălalt sfert de finală, Argentina a învins Venezuela cu 4-1, după dubla lui Higuain și reușitele lui Messi și Lamela.

În penultimul act al competiției, Chile va întâlni Columbia, care a trecut la limită de Peru, scor 1-0. În cealaltă semifinală vor juca SUA și Argentina.

Echipele de start:

Mexic: Ochoa - Aguilar, Araujo, Moreno, Layun - Duenas, Guardado - Lozano, Herrera, Corona, Chicharito

Chile: Bravo - Fuenzalida, Medel, Jara, Beausejour - Aranguiz, Diaz, Vidal - Puch, Vidal, Vargas

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”