INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Se merge cap la cap! Napoli și Juventus, victorii chinuite înainte de meciul direct

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2016 19:02

Napoli și Juventus continuă lupta pentru titlu în Serie A. Cele două formații merg cap la cap de etape bune.

Ambele au cîștigat mult mai greu decît s-ar fi așteptat meciurile cu Frosinone și Carpi, două dintre echipele aflate pe loc retrogradabil.

Frosinone - Juventus 0-2

După 1-1 în tur, Juventus voia să-și ia revanșa și să o spulbere pe Frosinone. A avut însă parte de un meci dificil.

VEZI VIDEO

A deschis scorul abia în minutul 73, cînd Cuadrado a înscris din pasa lui Alex Sandro. Dybala a majorat diferența în minutul 91.

Napoli - Carpi 1-0

Gonzalo Higuain a fost din nou decisiv pentru Napoli. Argentinianul a înscris golul victoriei pentru echipa sa în minutul 69.

VEZI VIDEO

Napolitanii au controlat jocul de la un capăt la celălalt, au avut un penalty refuzat, dar și un gol anulat eronat.

Napoli e lider în Serie A, cu 56 de puncte. Juventus e pe locul 2, cu 54. Etapa viitoare cele două se vor întîlni pe Juventus Stadium.

Torinezii au 14 succese consecutive în Serie A, în timp ce Napoli a ajuns la 8.