INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO și FOTO Barcelona nu cedează » Victorie în deplasare cu Espanyol, iar trupa lui Luis Enrique e din nou lider

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 aprilie 2017 21:23

Barcelona a învins în deplasare Espanyol, scor 3-0, în runda cu numărul 35 din campionatul spaniol și a egalat din nou la puncte Real Madrid, care are un meci mai puțin disputat.

Luis Suarez a deschis scorul pentru Barcelona în minutul 50, iar Rakitici a majorat avantajul oaspeților prin reușita din minutul 76. Suarez a făcut "dubla" în minutul 87 și a stabilit scorul final, 3-0 pentru Barcelona.

În ultimele trei etape din La Liga, catalanii vor juca două meciuri pe teren propriu, cu Villarreal și Eibar și în deplasare cu Las Palmas, în timp ce Real Madrid mai are de jucat în deplasare cu Granada și Malaga și pe teren propriu contra Sevillei, precum și restanța cu Celta Vigo, tot în deplasare.

Cele două rivale sunt în fruntea clasamentului din Spania, după ce și madrilenii s-au impus în meciul jucat cu Valencia în această etapă, scor 3-2 (detalii AICI).

VIDEO » Espanyol - Barcelona 0-3
Au marcat: Luis Suarez '50, '87, Rakitici '77