INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

VIDEO și FOTO Victorie pentru Atletico Madrid la debutul pe noua arenă ”Wanda Metropolitano”

Articol de George Titus AlbulescuJURNALISPORT - Publicat sambata, 16 septembrie 2017 23:13

Atletico Madrid a inaugurat cu o victorie, 1-0 cu Malaga, noua arenă care a costat 310 milioane de euro. După 50 de ani pe ”Vicente Calderon”, echipa ”Rojiblancos” s-a mutat pe ”Wanda Metropolitano”, care are o capacitate de 67.703 de spectatori.

Ceremoniile de inaugurare ale stadionului situat la aproximativ 20 de kilometri nord-est de vechea arenă au început cu 12 ore înaintea partidei și au inclus un festival de muzică, manifestări pentru copii și focuri de artificii.

Atletico Madrid a inaugurat cu o victorie, 1-0 cu Malaga, noua arenă care a costat 310 milioane de euro. După 50 de ani pe ”Vicente Calderon”, echipa ”Rojiblancos” s-a mutat pe ” Wanda Metropolitano”, care are o capacitate de 67.703 de spectatori.

Lucrurile au mers bine pentru gazde și la meci. După un 0-0 la pauză cu Malaga, Griezmann a deviat în plasă centrarea lui Correa, în minutul 61, și a adus victoria.