INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMICAL

VIDEO Spectacol cu 8 goluri în Manchester City - AC Milan

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 iulie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 31 iulie 2013 22:46

Manchester City a învins, cu scorul de 5-3, formaţia AC Milan şi s-a calificat în finala Audi Cup, turneu amical disputat pe Allianz Arena din Munchen.

Toate golurile s-au marcat în prima repriză. Manchester City a condus chiar şi cu 5-0 după golurile lui Silva '3, Richards '19, Kolarov '22 şi Dzeko '32, '36. Reacţia de orgoliu a italienilor a venit pînă la finalul primei reprize cînd au marcat de trei ori prin El Shaarawy '37, '39 şi Petagna '43.

VIDEO cu toate cele 8 goluri din Manchester City - AC Milan

Portarul Costel Pantilimon a fost rezervă la Manchester City.

În finala de joi, Manchester City va întâlni învingătoarea meciului dintre Bayern Munchen şi FC Sao Paulo.