INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGUE 1

VIDEO Spectacol total în clasicul Franței » Cavani a salvat-o pe PSG cu un gol magnific, Neymar a fost eliminat

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 octombrie 2017 23:58

"Le Classique", cel mai important derby al Franței, între Olympique Marseille și PSG, s-a terminat nedecis duminică seară, scor 2-2, la capătul unui meci extrem de spectaculos.

OM a deschis scorul în minutul 16, Luiz Gustavo prinzând un șut superb de la peste 20 de metri.

Neymar a restabilit egaliatea în minutul 33. Brazilianul a primit o minge utilă de la Rabiot și a înscris cu un șut din prima.

Marseille a trecut în avantaj în minutul 78, când, după o serie de neatenții în apărarea parizienilor, Thauvin l-a învins pe Areola.

Neymar a fost eliminat în minutul 87, văzând al doilea galben după un gest nesportiv: l-a trântit pe Ocampos în urma unui duel încins între cei doi.

PSG a egalat în minutul 94, prin Cavani, uruguayaul înscriind superb, în urma unei lovituri libere executate maiestuos de la 25 de metri.