INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Steven Gerrard a realizat o acţiune fabuloasă pentru golul 2 contra Poloniei şi Anglia merge la Rio!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 octombrie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 16 octombrie 2013 11:23

Golurile marcate de Wayne Rooney şi Steven Gerrard au învins-o pe Polonia, 2-0, şi au asigurat prezenţa Angliei la Campionatul Mondial din Brazilia 2014.

Dacă Wayne Rooney i-a liniştit pe suporteri cu o lovitură de cap cîştigătoare, în prima repriză, Steven Gerrard s-a asigurat că Anglia primeşte biletele pentru Rio, după o acţiune personală extraordinară, în minutul 88 al meciului. (GOLURILE AICI)

Anglia s-a calificat direct la Mondialul din Brazilia, după ce a acumulat 22 de puncte în Grupa H, cu un singur punct mai mult ca Ucraina, care va fi nevoită să meargă la baraj.