INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Surpriză în Bundesliga! Hoffenheim a învins-o pe Bayern Munchen. Vezi AICI golurile

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 septembrie 2017 21:17

Hoffenheim a produs prima mare surpriză a campionatului german după ce a învins pe teren propriu pe Bayern Munchen, scor 2-0.

Mark Uth a fost omul partidei, neamțul în vârstă de 26 de ani reușind să marcheze cele două goluri.

Prima reușită a venit în minutul 27, când a profitat de o neatenție în apărarea adeversă. Același fotbalist a stabilit scorul final în minutul 51, după ce a rămas singur la punctul de la 11 metri și a marcat fără probleme.