INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

VIDEO Surprizele continuă în Anglia! United pierde și ajunge la cinci puncte față de liderul City

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 august 2015 20:10

Manchester United pierde pe terenul lui Swansea, 1-2, și rămîne fără victorie în ultimele două meciuri din Premier League.

Echipa lui van Gaal deschisese scorul imediat după pauză, însă a clacat după o oră de joc. Ayew (61) și Gomis (66) au întors rezultatul în numai cinci minute și au închis meciul.

Click aici pentru VIDEO!

Înfrîngerea o trimite pe United pe locul 5 la 5 puncte de City, care merge ceas în campionat, 4 victorii în 4 meciuri și golaveraj 10-0.