SWANSEA - ARSENAL 3-2

VIDEO Swansea a făcut-o şah-mat pe Arsenal!

15 Ianuarie 2012 19:56

Graham a fost eroul zilei pentru Swansea

Arsenal se aştepta să aibă o misiune uşoară la Swansea, dar a plecat fără nici un punct, scor 2-3.
Revenirea lui Thierry Henry în Premier League nu le-a purtat noroc londonezilor. Arsenal a reuşit să deschidă rapid scorul în minutul 5 prin Robin van Persie. Gazdele au revenit în doar zece minute după ce Sinclair a transformat o lovitură de pedeapsă.

Click aici pentru a vedea VIDEO cu golurile marcate!

Dyer a profitat de gafele din apărarea "tunarilor" pentru a a o aduce pe Swansea în avantaj în minutul 58. Alte zece minute mai tîrziu l-au găsit pe Walcott la finalizare, atacantul britanic reuşind să egaleze.

Bucuria londonezilor a durat doar cîteva secunde, Graham a scăpat singur cu Szczęsny şi l-a executat pe portarul polonez, asigurînd victoria lui Swansea.