INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MALAGA - BARCELONA 1-2

VIDEO Un fan a dat buzna pe teren și l-a îmbrățișat pe Messi » Ce s-a întîmplat după

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2016 20:39

Lionel Messi a adus victoria Barcelonei în deplasarea de la Malaga, iar la finalul partidei a avut un gest frumos cu pentru fan, care a pătruns pe teren pentru a-l îmbrățișa.

Forțele de ordine au intervenit prompt, însă Messi a avut timp să-și dea jos tricoul de joc și să i-l dăruiască puștiului.
2016 01 23t175508z 1806295903 gf20000104567 rtrmadp 3 soccer spain

Barcelona s-a impus cu 2-1 pe La Rosaleda. Catalanii au condus din minutul 2, prin golul lui Munir. Malaga a egalat în minutul 32, prin Juanpi, iar Messi a stabilit scorul final în minutul 51.