INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INCIDENT

VIDEO Un jucător al lui Eintracht Frankfurt a căzut ca secerat! Vezi ce l-a lovit din tribune

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 decembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 21 decembrie 2011 10:13

În minutul 48 al partidei St. Pauli - Eintracht Frankfurt, din a doua ligă germană, fotbalistul oaspeţilor, Pirmin Schwegler, a căzut în careul advers într-un moment în care jocul era oprit.

Nu a fost nici un lunetist în tribune, doar suporterii lui St. Pauli care au aruncat cu o rolă de hîrtie fix în capul lui Schwegler. Arbitrul nu a oprit partida, care a continuat imediat după ce jucătorul s-a ridicat de la pămînt. Gazdele au cîştigat cu 2-0.

"Obiectul care m-a lovit nu a fost dur, dar m-a luat prin surprindere, mă simt bine acum. Sînt lucruri care se întîmplă. Oricum, suporterii lui St. Pauli sînt foarte tari şi fac o atmosferă superbă", a spus fotbalistul lovit.

Nu de acceaşi părere este managerul lui St. Pauli: "Nu e prima dată cînd se întîmplă. M-am săturat să tot dau explicaţii pe tema asta. Sper să îl prindă pe cel care a aruncat şi să fie arestat!"