INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  VALENCIA - REAL MADRID 2-2

VIDEO Valencia - Real Madrid 2-2 » Faza începutului de an în fotbalul mondial aparține trioului BBC

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 ianuarie 2016 23:30

Neymar a dat o pasă de geniu la finalul anului trecut, în meciul cu Betis Sevilla, scor 4-0 Barcelona, dar în această seară trioul Benzema - Bale - Cristiano Ronaldo i-a răspuns pe măsură.

Cei trei jucători ai lui Real Madrid au creat faza începtului de an în fotbalul mondial la primul gol marcat de Benzema în meciul cu Valencia.

Benzema a driblat în lateral un adversar, i-a pasat lui Bale, iar acesta din urmă a trimis cu călcîiul din prima pînă la Ronaldo, care i-a așezat mingea atacantului francez pentru a marca.

VIDEO DE LA MECI!

Parejo a egalat din penalty în minutul 45, iar Realul a rămas în zece după ce Kovacici a fost eliminat în minutul 68. Bale a adus oaspeții în avantaj, 82, dar imediat Paco Alcacer a marcat, 83, pentru 2-2, stabilind astfel și scorul final.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”