INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Victorii pe bandă rulantă pentru Arsenal, Tottenham și Chelsea în Premier League » Reușită superbă a lui Harry Kane

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 septembrie 2017 19:48

Arsenal, Tottenham și Chelsea și-au câștigat meciurile din etapa a 4-a din Premier League, iar cel mai frumos gol a fost marcat de Harry Kane.

Tottenham a câștigat cu 3-0 meciul de pe terenul lui Everton, iar două dintre goluri au fost marcate de atacantul de 24 de ani. Prima reușită a acestuia a venit în minutul 28, când a prins o torpilă de la 20 de metri lateral dreapta, fără nicio șansă pentru portarul lui Everton. Eriksen a înscris și el în minutul 42, iar Kane a stabilit scorul final imediat după pauză. Vezi VIDEO cu golurile!

Arsenal a învins pe teren propriu pe Bournemouth cu reușitele lui Welbeck (6, 50) și Lacazette (27), prima victorie după două înfrângeri consecutive în campionat. Vezi VIDEO cu golurile!

Chelsea a avut un joc ceva mai greu în deplasarea de la Leicester pe care a învins-o cu 2-1. Londonezii au deschis scorul în minutul 41 prin Morata, iar în minutul 50 aveau să majoreze diferența prin Kante. Golul lui Leicester a fost marcat de Vardy, în minutul 62 din penalty. Vezi VIDEO cu golurile!

Chelsea ocupă locul 3, cu 9 puncte, Tottenham se află pe poziția a 5-a, cu 7 puncte, iar Arsenal e pe 9, cu 6 puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”