INTERNATIONAL  »  PRELIMINARII CM 2010  »  CIPRU - SERBIA, DE LA ORA 19:00, SPORTRO

AMICAL / Cipru - Serbia 0-2, goluri Milan Jovanovici şi Lazovici

Articol de GSP - Publicat marti, 10 februarie 2009 00:00

Următoarea adversară a României în campania pentru calificarea la CM 2010, Serbia, a cîştigat clar amicalul disputat în această seară contra selecţionatei Ciprului. Golurile formaţiei antrenate de Radomir Antici au fost marcate de atacantul lui Loţi Boloni de la Standard Liege, Milan Jovanovici şi de Zdravko Lazovici.

Minutul 25 - Milan Jovanovici a combinat bine cu un coechipier aflat la 16 metri, a reprimit în interiorul careului şi l-a executat pe portarul cipriot cu un şut necruţător, sub bară.

Minutul 41 - Milan Jovanovici a speculat o imprecizie a fundaşilor ciprioţi la 20 de metri de poartă, i-a pasat ideal lui Lazovici, care a trimis simplu pe lîngă portar, pentru 2-0.