INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  COREEA DE SUD - ALGERIA 2-4

VIDEO şi FOTO Coreea de Sud - Algeria 2-4 » Trupa lui Vahid Halilhodzic are nevoie de un egal cu Rusia pentru calificarea în optimi

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 iunie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 22 iunie 2014 23:51

Algeria a făcut scor cu Coreea de Sud, 4-2, într-un meci foarte spectaculos. Trupa lui Vahid Halilhodzic a intrat cu 3-0 la pauză, după golurile lui Slimani, Halliche şi Djabou.

VIDEO cu golurile

Coreea a redus prin Son, dar Algeria a lovit din nou prin Brahimi. Golul lui Koo din minutul 72 a stabilit scorul final, 2-4.

Algeria acumulează 4 puncte şi are nevoie de cel puţin un egal în meciul cu Rusia ca să meargă alături de Belgia în optimi.

Algeria a pierdut prima partidă, 1-2 cu Belgia, iar Coreea de Sud a remizat cu Rusia, scor 1-1.

Meciul s-a jucat la Porto Alegre şi a fost arbitrat de columbianul Wilmar Roldan.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:

Coreea de Sud: S R Jung, S Y Yun, Y G Kim, H M Son, C Y Park, Y Lee, J C Koo (c), K Y Han, S Y Ki, C Y Lee, J H Hongg
Selecţioner: Hong Myung-Bo

Algeria: Mbolhi, Bouguerra (c), Halliche, Mesbah, Feghouli, Brahimi, Medjani, Slimani, Bentaleb, Djabou, Mandi
Selecţioner: Vahid Halilhodzic

Click aici pentru o secţiune specială dedicată Cupei Mondiale! Află cele mai interesante statistici, infografii şi urmăreşte meciurile liveTEXT cu o grafică de excepţie!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”