INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ITALIA - SPANIA 1-1

VIDEO Diego Costa, luat la țintă de coechipieri după evoluția cu Italia » Camerele TV au surprins discuția!

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 octombrie 2016 14:34

Pepe Reina și Diego Costa s-au contrat la finalul meciului cu Italia, iar imaginile au fost surprinse de camerele televiziunii spaniole.

Internaționalul spaniol născut în Brazilia e recunoscut ca un jucător dur, arătându-și această față și în meciul cu Italia, 1-1, din preliminariile CM 2018. Atacantul de 28 de ani a primit un galben în prima repriză, după un fault la Bonucci, iar în minutul 66 a reacționat nervos când a fost semnalizat în ofsaid.

Selecționerul Lopetegui l-a scos de pe teren, evitând astfel o eliminare din partea arbitrului german Felix Brych, înlocuindu-l cu Alvaro Morata.

Pe bancă, Diego Costa a fost așteptat de Pepe Reina, care a dat mâna cu el dar l-a taxat pentru evoluția sa: "Știi că puteai fi eliminat, nu?!". VIDEO CU FAZA AICI!

În acel moment, Spania conducea cu 1-0, datorită reușitei lui Vitolo. Până la final, Sergio Ramos a făcut penalty, transformat de De Rossi ăn minutul 82.