INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  CALIFICĂRI CM 2018

VIDEO Fără Messi la Mondial? Argentina s-a făcut de râs cu Bolivia şi poate rata CM 2018

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 martie 2017 08:59

Fără Messi pe teren, suspendat 4 meciuri pentru că a înjurat un arbitru, Argentina a pierdut cu Bolivia, 0-2, şi are emoţii în ceea ce priveşte calificarea la CM 2018.

Vezi aici video

Arce a deschis scorul în minutul 31, iar Martins Moreno a marcat pentru 2-0 în minutul 52.

După această înfrângere, Argentina se află pe locul 5, loc de baraj, cu 22 de puncte în 14 meciuri.  Argentinienii sunt la 2 puncte de locul 2, ocupat de Columbia, iar meciul viitor vor juca împotriva Uruguayului.

Din America de Sud, primele 4 echipe se califică direct, iar locul 5 joacă la baraj cu o echipă care vine din zona Oceania.