INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  COLUMBIA - PARAGUAY 1-2

VIDEO » Final de groază » Columbia ține Argentina în viață și tremură pentru calificare! Două gafe monumentale ale lui Ospina

Articol de - Publicat vineri, 06 octombrie 2017 11:43

Golul lui Falcao n-a mai fost de ajuns pentru Columbia. Paraguay a întors meciul în 3 minute prin rezervele Cardozo și Sanabria și speră să ajungă la Mondiale. În ultima etapă orice e posibil.

REZUMATUL PARTIDEI

Dacă Argentina nu este cu un picior și jumătate în afara CM 2018, i se datorează și Columbiei. O victorie cu Paraguay acasă îi asigura viza de Rusia. Lobul lui Radamel Falcao i-a dat doar iluzia, pentru că Ospina și-a îngropat echipa cu două gafe catastrofale într-un final dramatic. Și de la 1-0 s-a făcut 1-2 în doar trei minute!

Rezervele oaspeților au profitat, Cardozo, după o lovitură liberă bătută de portar, și Sanabria, pe contraatac, marcând în 89 și 90+2. Același atacant al lui Betis ce dădea lovitura tot în prelungiri cu Real, pe "Bernabeu".

2 punctea obținut Columbia în ultimele 3 meciuri din preliminarii, 0-0 în Venezuela, 1-1 cu Brazilia și 1-2 cu Paraguay

Columbia joacă miercuri pe viață și pe moarte în Peru, putând fi eliminată dacă pierde, în timp ce Paraguay a reintrat miraculos în cărțile calificării, având meci pe teren propriu cu Venezuela, "lanterna roșie" a grupei.