INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  PRELIMINARII CM 2018

VIDEO+FOTO » Macedonia, aproape de surpriza serii cu Italia » Naționala lui Bale a comis-o și are emoții în privința calificării la CM 2018

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 octombrie 2016 17:14

O nouă seară din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018 a luat sfârșit. Și de această dată au existat rezultate surprinzătoare.

Cel mai neașteptat scor a fost cel dintre Țara Galilor și Georgia, scor 1-1, unicul gol al gazdelor fiind înscris de Gareth Bale. Grupa D e condusă de Serbia și Irlanda, cu câte 7 puncte, fiind urmate de Țara Galilor, cu 5 puncte.

O altă partidă care putea avea un rezultat surprinzător a fost cea dintre Macedonia și Italia, unde gazdele s-au ținut foarte bine, însă au pierdut toate punctele în minutele de prelungire ale meciului, după reușita lui Immobile. Lider în Grupa G este Spania la egalitate cu Italia, 7 puncte, fiind urmate de Albania și Israel, fiecare cu câte 6 puncte.